Únor 2014

 

Konverzace s kočkou aneb člověk vs.kočka

Zkusili už jste si někdy popovídat s kočkou? Ne? A s jiným zvířetem? Taky ne? Zkuste to!

Já to dnes zkusila a uvědomila jsem si dost............

Nevím jestli je všechno, co píšu pravda, ale u Rezka  rozhodně jo.

Ti, kdo tvrdí, že jsou kočky falešné, se mýlí. Kočka je tvor, který na člověku většinou není závislý, ale věrnosti má dost. Kočka má povahu........jako kočkaři (alespoň já jsem kopie Rezka, nadarmo si neříkám Rezek.II......) . Když kočku přestanete hladit, jde za někým kdo ji chce hladit teď. Já taky, třeba když jedna kamarádka není doma, jdu za druhou........vy asi taky........... Proto tohle kočce nikdo nemůže vyčítat........

Když si s kočkou povídáte, máte dojem, že vám rozumí......

m6-106---Kopie.jpg

Můžete jí ale říct prakticky cokoli, ona se na vás nenaštve, neurazí se, nevynadá vám..... což se někdy nedá říct o lidech.
Pokud se chcete s něčím někomu svěřit, a nevíte komu, zvolte kočku. Kočka vás "pochopí". Nevynadá nám, že jste něco udělali špatně, nepohádáte se. Bohužel ale taky neporadí.......

Kočka vás přijímá takového, jaký jste.......což se o většině lidí říct nedá. Je jí jedno, jestli vypadáte hezky, kolik máte peněz, co se vám kdy nepovedlo, že jste si dnes dali třeba pivo, že vás vyhodili z práce, že máte pětky v žákovské, že jste neudělali maturitu, že jste se dnes zapomněli učesat, že jste tomu a tomu vynadali, že nezavíráte dveře, že máte fobii z pavouků, že jste zpocení a zrovna nevoníte, že není umyté nádobí, že jste zapomněli doma to a ono, že vám nejde matika, že jste zapomněli domácí úkol, že jste závislák na internetu....................................i to, co zrovna řešíte zrovna vy. Kočce je to lhostejné. Hlavní je, že jste ji nenakopli, ale pohladili, že má teplý pelech a plnou misku a vás. Kočka vás miluje, protože vy milujete ji.

Lidem to většinou jedno není. I té nejlepší kámošce na vás něco vadí. Lidé buď, neřeknou nic, nebo vás pochválí, ale myslí si své, nebo vám řeknou do očí, co si myslí (a mnohdy se kvůli tomu pohádáte) anebo (a to je nejhorší) vás pomlouvají. Lidé vám řeknou svůj názor (někdy vám tím pomohou, podpoří vás, anebo vás navedou na správnou cestu), ale ten je někdy těžké přijmout. Mnohdy dojdete k závěru: že já ***** jsem to řekla zrovna jí......

I když je dobré mít se i mezi lidmi komu svěřit.......

Vzpomínám, jak jsem minulý rok kamsi v občanské výchově napsala, že nejlépe se člověk ochrání před drogami, když má dost zálib, a když si může říct : "ještě mám ........, ještě je všechno v pohodě".Dnes jsem si uvědomila, že si říkám: "Rezek mě má pořád rád " "Rezkovi je jedno, jaká jsem " apod.

Kočičí lásku neztratíte, dokud něco neuděláte přímo kočce.

To lidem kolikrát vadí i to, co ani nesouvisí s tím kterým člověkem (jak se oblékáte, co jste udělal někomu jinému apod.) S člověkem se pohádáte, ani nevíte jak. Kvůli maličkosti spolu už třeba nikdy nepromluvíte.

Kočka = ten komu můžete svěřit cokoli, ona se vám posmívat nebude, nic nevykecá apod.

Člověk = ten, u kterého musíte pečlivě vybírat, co mu řeknete, protože někteří lidé nevykecají jen to co neví, a z každé pro vás důležité maličkosti si udělají legraci apod.

Kočka nevzpomíná a netrápí se tím, co bylo v pondělí a v úterý, ani se nezatěžuje tím, co by mohlo nastat příští týden, ale moc dobře si pamatuje, co špatného jste jí udělali.

člověk mnohdy řeší dalekou minulost a budoucnost, umí odpouštět, ale moc dobře si pamatuje všechna tajemství (a některé exempláře si je schovávají na dobu, až je budou moct zneužít)

Do kočky můžete něco hustit hodiny, pořád si můžete myslet, že poslouchá.

člověk v některých případech dává okázale najevo, jak moc ho to, co říkáte, nezajímá.

Zkrátka,kdo nezkusil, nechápe, a bude mě mít za blázna, že mluvím se zvířaty.... kdo zkusil, určitě chápe.
Kočkaři, pokud nevíte, které kámošce se svěřit, zvolte tu nejlepší. Vaši kočku........

         

                                                                                                                                                                                                      Pokračování příště

 

 

Kočičí plemena

Ragdoll

 

Historie plemene Ragdoll

Plemeno ragdoll se zrodilo poměrně nedávno v 60. letech 20. století v Kalifornii. Ragdollové byli vyšlechtěni chovatelkou Annou Baker, která pro chov tohoto plemene použila kočku Josephinu.

U Josephiny se totiž po autonehodě objevila vlastnost typická pro ragdolly - po zvednutí do náruče se naprosto povolí svalstvo, až se podobají hadrové panence (odtud název ragdoll, v překladu „rag" - hadr, „doll" - panenka"). U všech Josephininých koťat se údajně tento povahový rys dále vyskytoval a při šlechtění se na něj klad důraz. Zakladateli plemene ragdoll se stala Josephinina koťata Fugiana, Buckwheat a Daddy Warbucks.

 

Charakter

Kočky plemene ragdoll se chovají velmi přátelsky k lidem, rády se mazlí a jsou přítulné a poddajné. I s ostatními kočkami vycházejí dobře. Pro ragdolly je výhodné, pokud doma máte ještě nějaké kočky. Zamezí se tím tomu, aby trpěli samotou, kterou špatně snáší. V jistém slova smyslu se podobají psům - svého majitele si hlídají a dokonce s oblibou nosí nejrůznější kočičí hračky.

 

Vzhled koček plemene Ragdoll

Ragdoll patří mezi polo-dlouhosrsté kočky. Na krku mu narůstá nejdelší srst, na hlavě naopak nejkratší. Srst je velmi hustá a hedvábně jemná. Koťata jsou po narození nejčastěji čistě bílá, ale už po několika dnech se zbarvují a tmavnou.

Ragdolll se velikostně řadí mezi středně velká plemena, ale tělo této kočky má působit mohutným dojmem. Jejich hmotnost se pohybuje mezi sedmi a deseti kilogramy. Délka u kocourů může dosahovat až jednoho metru.

 

Oči by měly být zbarveny modře. Čím tmavší odstín tím lépe. Uši nejsou do špičky, ale jsou mírně zaoblené. Krk bývá krátký a tlustý a spolu s dlouhými chlupy plynule navazuje na hruď. Zadní nohy jsou o něco delší než přední, takže zadní část mírně vystupuje nahoru. Ragdoll mají středně dlouhý, bohatě porostlý ocas.

 

Standard plemene

Plemeno ragdoll je uznané ve třech typech (mitted, colorpoint a bicolor) a devíti barvách (red, creme, lynx, tortie, torbie, seal, chocolate, blue, lilac).

Colorpoint musí mít nohy, uši, ocas a masku sladěné s trupem. Nos a polštářky na tlapkách jsou tmavé. Náprsenka, břicho a hruď jsou světlejšího odstínu. Ragdoll typu colorpoint nesmí mít nikde bílou barvu.

Typ mitted je podobný colorpointu, ale na nohách má bílé ponožky (nesmí na nich mít tmavé fleky). Mitted má bílý pruh od ocasu až k bradě. Polštářky na tlapkách jsou narozdíl od colorpointu růžové.

U typu bicolor jsou záda, uši, ocas a maska tmavě zbarvené. Okolo čenichu by měla být bílá skvrna ve tvaru obráceného V. Polštářky na tlapkách a nos jsou stejně jako u typu mitted růžové. Břicho a nohy jsou u tohoto typu zbarvené bíle (bílá musí být čistá, beze skvrn). Naopak na ocase a uších se nesmí vyskytovat bílé znaky.

 

 

Základní péče

Ragdoll nevyžaduje žádnou zvláštní péči. Polodlouhá srst se nezacuchává a úplně postačí občas (asi jednou týdně) odstranit odumřelé chlupy hrubým hřebenem nebo kartáčem. V době línání frekvenci kartáčování podle potřeby zvýšíme, ale pozor, aby se srst příliš častým česáním nepoškodila.

 

Orientační cena: 5.000,- Kč až 10.000,- Kč (Uvedená cena je obvyklá, špičkové výstavní kočky ale mohou stát daleko víc.)

 

Naši další mazli

poslední králík

Fanynka

Je sestřin zakrslý králíček. Vyhrála ho spolu s morčetem Bobem na výstavě.

O ní:
plemeno: zakrslý
pohlaví: ♀
datum narození: nevím
datum přinesení: někdy v létě 2013
jak dostal jméno: nevím kdo ho vymyslel. Prostě je to Fanynka.

 

Fotogalerie

Téma: Ještě je zima, ještě se budu držet v teple